3 Powody, dla których powinieneś posiadać własną Aplikację Mobilną

System WeliApp.com pozwala na szybkie i tanie wygenerowanie własnej aplikacji mobilnej z funkcją powiadomień PUSH. Wszystko za pośrednictwem linku do strony internetowej lub konta na portalu społecznościowym. Wyprodukowana aplikacja będzie posiadała indywidualną nazwę oraz ikonę. W ramach systemu WeliApp otrzymamy dostęp do panelu administracyjnego, dzięki któremu sprawdzimy statystyki oraz wyślemy powiadomienie PUSH do naszych odbiorców. Koszt wyprodukowania aplikacji mobilnej (iOS + Android) przez platformę WeliApp, to w zależności od wybranego pakietu, kwota 99 zł lub 159 zł miesięcznie. A o to wymierne korzyści, jakie daje własna aplikacja mobilna:

1. WZROST WIDOCZNOŚCI MARKI

Według raportu przygotowanego przez Statista Inc. w 2018 roku globalny czas użycia smartfonów oraz tabletów rośnie w bardzo szybkim tempie. Średni czas jaki spędzamy patrząc na ekran naszego smartfona, to 2h 51 min. Jeśli dołączymy do tego czas spędzony na korzystaniu z tabletu, czas ten rośnie do 4h 33 min. Ponadto według Statista Inc, przeciętny użytkownik smartfona sprawdza ekran główny swojego telefonu, aż 47 razy dziennie. Nic więc dziwnego, że to właśnie ekrany smartfonów stają się nową i bardzo skuteczną powierzchnię reklamową, na której warto zaistnieć. Dzięki aplikacji mobilnej, którą przekażemy naszemu klientowi, czy odbiorcy jest to możliwe. Ikona uruchamiająca aplikację może zawierać logo lub własne zdjęcie. Nazwa aplikacji może być nazwą firmy lub imieniem i nazwiskiem. Dzięki temu mamy pewność, że nasza marka lub wizerunek będzie widoczny za każdym razem, gdy użytkownik skorzysta ze swojego telefonu.

2. NOWY KANAŁ KOMUNIKACJI

Ilość treści, które są dostępne w internecie oraz na portalach społecznościowych rośnie z dnia na dzień. Odbiorcy są zasypywani wieloma wpisami i reklamami. W związku z tym, nasze komunikaty na portalach społecznościowych mogą nie docierać do potencjalnych klientów w sposób bezpłatny. Własna aplikacja mobilna wykorzystana w odpowiedni sposób może być w 100% skutecznym kanałem komunikacji z odbiorcami. Dzięki wysyłaniu wiadomości PUSH z wartościowymi treściami, możemy zbudować lojalną grupę swoich odbiorców. Dodatkowo mamy pewność, że komunikat zostanie wyświetlony na ekranie smartfona pożądanego klienta.

3. PRZEKAZYWANIE WARTOŚCI DODANEJ / WSPARCIE

Najskuteczniejsza aplikacja mobilna to taka, która przynosi użytkownikowi faktyczne korzyści. Dzięki powiadomieniom PUSH możemy informować odbiorcę o zagadnieniach, które będą go interesowały. W zależności od branży strategia komunikacji bezpośredniej może być różna. Nastawiona na edukację, wsparcie. Może też stanowić formę przypomnienia. Jest też doskonałą metodą promocji. Właściciele sklepów internetowych będą mieli dodatkowy kanał powiadomień o nowych produktach. Prawnicy wykorzystają aplikację mobilną do przesłania przepisów i interpretacji aktów prawnych. Twórcy kanałów i profili na portalach społecznościowych będą mieli możliwość informowania odbiorców o nowym wpisie, zdjęciu lub filmie, bez obawy o ograniczanie zasięgów.